ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6754614
*
nr 675 4614
Spegel
Förgylld, höjd: 119
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 18:35:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 10:57:24
1
1.500 kr
10/1 17:48:29
2
750 kr
10/1 17:48:43
2
850 kr
10/1 17:48:59
2
1.000 kr
10/1 18:20:20
3
1.200 kr
10/1 18:20:45
3
1.400 kr
10/1 18:21:07
3
1.600 kr
10/1 18:25:42
4
2.000 kr
10/1 18:26:22
3
1.800 kr
10/1 18:26:46
3
2.000 kr
10/1 18:27:01
3
2.100 kr
10/1 18:30:07
4
2.200 kr
10/1 18:30:30
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 675 4614
Spegel
Förgylld, höjd: 119
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 10:57:24 | 1 | 1.500 kr |
10/1 17:48:29 | 2 | 750 kr |
10/1 17:48:43 | 2 | 850 kr |
10/1 17:48:59 | 2 | 1.000 kr |
10/1 18:20:20 | 3 | 1.200 kr |
10/1 18:20:45 | 3 | 1.400 kr |
10/1 18:21:07 | 3 | 1.600 kr |
10/1 18:25:42 | 4 | 2.000 kr |
10/1 18:26:22 | 3 | 1.800 kr |
10/1 18:26:46 | 3 | 2.000 kr |
10/1 18:27:01 | 3 | 2.100 kr |
10/1 18:30:07 | 4 | 2.200 kr |
10/1 18:30:30 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23